صندلی مدرسه چیست

صندلی مدرسه چیست

اهمیت راحتی انواع نیمکت مدرسه

خود را در کلاس درسی با میز و صندلی مدرسه ناراحت تصور کنید. کمردرد، بی‌حس شدن کمر، جا نشدن پاها زیر میز و بسیاری از مشکلات دیگر که همگی ما آنها را تجربه کرده‌ایم. در این شرایط یادگیری امری غیر ممکن است، چرا که تا وقتی که احساس راحتی نداشته باشیم، نمی‌توانیم تمرکز خود را بر یک امر بیرونی مانند درس معطوف کنیم.

راحتی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در هر کلاسی رعایت شود. میزها باید به اندازه کافی جادار باشند تا هر کس و با هر سایزی بتواند به راحتی در آنها جای بگیرد. در عین حال، این میزها باید به اندازه کافی راحت باشند تا تحمل کلاس درس را برای یک ساعت و نیم الی سه ساعت، که زمان معمول یک کلاس است، ممکن کند.

صندلی مدرسه چیست
صندلی مدرسه چیست

انواع نمیکت مدرسه عبارتند از، نیمکت تک نفره، نیمکت دو نفره، صندلی‌های تکی دانشجویی و صندلی‌های راحتی. این صندلی‌ها از چوب و فلز و پلاستیک ساخته شده‌اند و به منظور استفاده طولانی مدت بسیار مقاوم هستند.

اهمیت و ارتفاع انواع نیمکت مدرسه

با توجه به رده سنی دانش‌آموزان از صندلی‌هایی با ارتفاع متفاوت استفاده می‌شود. ارتفاع صندلی از سطح زمین باید به شکلی باشد که دانش‌آموزان بتوانند به راحتی بر روی آن بنشینند و ارتفاع میز به نسبت صندلی باید به گونه‌ای باشد که هم دانش‌آموزان به راحتی داخل نیمکت جای بگیرند و هم بتوانند به راحتی از میز استفاده کنند. بر همین اساس جدولی وجود دارد که به کمک آن می‌توانید انواع نیمکت مدرسه را بر اساس ارتفاع و رده سنی دانش‌آموزان، انتخاب کنید. به عنوان مثال برای بچه‌های رده سنی ۶ تا ۸ سال، ارتفاع مناسب صندلی ۱۶ تا ۱۸ اینچ و ارتفاع مناسب میز ۲۴ الی ۲۵ اینچ است.

میز و صندلی‌های ترکیبی

صندلی مدرسه چیست
صندلی مدرسه چیست

برای صرفه‌جویی در فضا و مخارج، بسیاری از مدرسه‌ها از میز و صندلی‌های ترکیبی استفاده می‌کنند. متداول‌ترین نوع این صندلی‌های ترکیبی شامل یک صندلی تکی و یک میز متصل به آن است که از سالیان پیش در تمام مدارس و دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. از بسیاری از جهات این صندلی‌ها مقرون به صرفه هستند.

علاوه بر قیمت مناسب، این میزها فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند و برای اتاق‌های کنفرانس و جلسات امتحان که نیازی به میز بزرگ نیست و کارایی این صندلی‌ها دوچندان می‌شود. با خرید انواع نیمکت مدرسه به صورت ترکیبی، دیگر نیازی به خریدن میز و صندلی به صورت جداگانه وجود ندارد و همین امر به استفاده بهینه از فضای کلاس کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما